Virtuální inovační centrum 18.2.2015

Zemědělství se neustále vyvíjí a přichází s dalšími a dalšími novinkami k docílení vysokých výnosů. Inovace se však neobjevují jen u produktů a pěstitelských technologií, ale také ve formě prezentací a představení osivářských produktů. Jen tak mají pěstitelé jednodušší přístup k informacím, zajímavostem a výsledkům při užívání různých technologií.

Nyní nově najdete na webu  www.dekalbclub.sk grafickou podobu virtuálního Inovačního centra, kde se můžete podívat na jednotlivé pokusy ze všech úhlů, uvidíte zde detailní fotografie, které pochází z Inovačního centra v Borovcích. Najdete zde i nám známé kukuřičné hybridy, jako: DKC3623, DKC4795, DKC5007, DKC3830, DKC5815 a nově také hybridy řepky DEKALB. Virtuálním centrem Vás také provede Váš osobní průvodce, během jehož výkladu zjistíte vše podstatné o daných odrůdách.

Dostupnost informací je pro pěstitele velmi důležitá  hlavně v období rozhodování o nákupu vhodných odrůd pro jejich pole. Díky virtuálnímu inovačnímu centru si mohou pěstitelé oživit informace o odrůdách DEKALB formou virtuální prohlídky polních porostů.

„Inovačné centrum kukurice je virtuálne len čiastočne, pretože stojí na základe skutočných pokusov, ktoré boli vysiate, ošetrené  a pozberané v roku 2014 v Borovciach neďaleko Piešťan. Aj keď už v podstate parcely neexistujú, návštevníci sa stále môžu ‚prechádzať‘ v Borovciach bez ohľadu na miesto, čas a počasie,“ řekla o inovačním centru Anna Sadloňová-Plačková, která myšlenku Inovačních center na Slovensku založila.

Reálnou polní přehlídku nedokáže nic nahradit, je však úžasné, že díky moderní technologii a digitalizaci  jsme schopni Vám ji maximálně přiblížit. Inovace posouvají hranice dostupnosti informací. Záleží jen na nás, kde tyto hranice začnou.

 

Relevantní informace

Virtuální inovační centrum